Kielce

Wybuch i pożar w pralni chemicznej w Kielcach

Wybuch i pożar w pralni chemicznej w Kielcach

16 lutego 2021 r. o godzinie 14:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w pralni chemicznej w Kielcach na ulicy Warszawskiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w jednym z pomieszczeń zakładu doszło do wybuchu. W momencie eksplozji w obiekcie przebywały cztery osoby, które opuściły go o własnych siłach i nie doznały żadnych obrażeń. Wybuch spowodował również zapalenie się tkanin składowanych na metalowych szafkach.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w całym budynku, a następnie podaniu jednego prądu piany ciężkiej i jednego prądu wody w natarciu na palące się ubrania. Gdy pożar został zlokalizowany pomieszczenie oddymiono przy pomocy wentylatora oraz sprawdzono przy pomocy urządzeń pomiarowych i kamery termowizyjnej, nie stwierdzając zagrożenia. Ponadto sprawdzono pozostałe lokale handlowo- użytkowe znajdujące się w obiekcie, w których nie stwierdzono zagrożenia.

W działaniach trwających dwie godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej, w tym 27 strażaków, przedstawiciele nadzoru budowlanego oraz służby współdziałające: Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja, Pogotowie Energetyczne i Gazowe.

Źródło: KM PSP w Kielcach 

Strażacki.pl

16 lutego 2021 r. o godzinie 14:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miej

Galeria

Czytaj również