Wygoda: Pożar dachu budynku mieszklano - gospodarczego

Wygoda: Pożar dachu budynku mieszklano - gospodarczego

W dniu 16 października br. około godzinie 16:00 straż pożarna została powiadomiona o pożarze dachu na budynku mieszkalno – gospodarczym w miejscowości Wygoda gmina Ujazd. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki objęty pożarem był prawie cały dach i poddasze na którym gromadzone były ogromne ilości słomy.

 

Ogień stwarzał bardzo duże zagrożenie dla sąsiednich budynków. Na miejsce zdarzenie zostały zadysponowane zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie oraz ochotnicy z Przesiadłowa i Ujazdu. Pierwszy etap działań polegał na obronie przylegających budynków oraz zbiciu płomieni w celu zabezpieczenia przed dalszym rozprzestrzenianiem się ognia. Po wykonaniu tego zadania strażacy przystąpili do częściowej rozbiórki konstrukcji dachu.

Słoma znajdująca się na poddaszu ciągle się tliła, a kolejnym ciężkim zadaniem dla strażaków było wyrzucenie zalegających materiałów. Z powodu dużego zadymienia ratownicy pracowali w aparatach dróg oddechowych. Wyrzucana słoma było stopniowo przelewana woda aby zapobiec ponownemu się rozpaleniu. Po godzinie 21 większość zastępów wróciła do koszar. Na miejscu pozostał zastęp z Ujazdu w celu zabezpieczenia i dozorowania pogorzeliska. Właściciel w miedzy czasie za pomocą ciężkie sprzętu usunął nadpaloną słomę z podwórka przewożąc ją na pole. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzina, a ostania jednostka wróciła do bazy tuż przed godziną 23.

Siły i środki:

OSP UJAZD :
MAN TGS 26.440 GCBA 11/65

JRG TOMASZÓW MAZOWIECKI:
STAR-MAN GBA 2,5/16
SCANIA P360 GCBAPr 4/32/500
JELCZ 315 GCBA 5/32
SOp

OSP PRZESIADŁÓW:
MAN TGM GBA 2,5/16

{ rsmediagallery tags="20131018_Wygoda_pozar_dachu"}

Strażacki.pl

Czytaj również