DK 15

Wypadek konwoju z samochodem dostawczym. Dwie osoby ranne

Wypadek konwoju z samochodem dostawczym. Dwie osoby ranne

W poniedziałek, 7 czerwca w godzinach przedpołudniowych na Drodze Krajowej nr 15 doszło do wypadku dwóch samochodów dostawczych. Jednym z nich był konwój wiozący znaczną ilość pieniędzy.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godz. 10:48.

Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krotoszynie oraz 1 zastępy z jednostki OSP Rozdrażew. Na miejscu Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił że doszło do zderzenia dwóch samochodów dostawczych, którymi podróżowały 3 osoby, z czego 2 były poszkodowany i wymagały pomocy medycznej - poinformował nas st. kpt Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Na miejsce dojechały również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał jednego z uczestników. Drugi natomiast został zabrany przez ZRM.  

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia ZRM, zabezpieczenie lądowania śmigłowca oraz odłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach. Po zakończonych działaniach strażacy usuną z jezdni pozostałości po zdarzeniu drogowym. Osoby poszkodowane zostały przekazane personelowi medycznemu - dodał st. kpt Tomasz Patryas.

Znaczna ilość pieniędzy

- Samochód ciężarowy z naczepą nie zachował należytej odległości od poprzedzającego do pojazdu i wjechał w tył samochodu dostawczego marki Citroen, w którym były przewożone pieniądze. Konwojent i pasażer zostali zabrani do szpitala - powiedział nam st. asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Źródło: krotoszyn.naszemiasto.pl
Strażacki.pl

W poniedziałek, 7 czerwca w godzinach przedpołudniowych na Drodze Krajowe

Galeria

Czytaj również