Piła

Wypadek na lotnisku w Pile

Wypadek na lotnisku w Pile

W niedzielę, 7 lutego około godziny 15:00 w Pile rozległy się syreny alarmowe służb ratunkowych, które śpieszyły na pomoc poszkodowanym w wypadku na pilskim lotnisku. Poza pilskimi ratownikami pojawili się także: helikopter LPR z Poznania oraz ambulans z Ujścia i Chodzieży.

Do zdarzenia doszło na drodze dojazdowej do głównej płyty pilskiego lotniska, zderzyły się tam dwa pojazdy, następnie jeden z nich potrącił matkę z dwójką małych dzieci. Po przybyciu strażaków i ratowników przystąpiono do akcji ratunkowej wszystkich poszkodowanych. – W wypadku poszkodowany został kierowca jednego z pojazdów oraz przebywająca na poboczu kobieta z dwójką dzieci. Osoby poszkodowane trafiły do szpitala w Pile i Poznaniu – informuje mł. bryg. Zbigniew Szukajło, dowódca JRG2.

8-miesięczna dziewczynka, która ucierpiała w tym zdarzeniu najbardziej, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Poznaniu, pozostała trójka trafiła do pilskiego szpitala, w którym cały czas przebywają jeszcze dwie osoby.

Pojazdy, które uległy wypadkowi brały udział w treningu, którym został zorganizowany na lotnisku przez pilski Automobilklub, jednak w czasie zderzenia samochody były poza terenem zawodów, jeden z kierowców był od wpływem środków odurzających. – Zatrzymaliśmy kierowcę Renault Megane, który jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Pierwsze przeprowadzone badanie rzeczywiście potwierdziło obecność narkotyków, ale dalsze czynności są prowadzone pod okiem Prokuratury Rejonowej w Pile – informuje Anna Starzyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W akcji ratowniczej brały udział cztery jednostki straży pożarnej z Piły, 2 karetki z Piły oraz po jednej z Ujścia i Chodzieży. Na miejscu pojawiło się także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja.

Film z miejsca zdarzenia: 

Foto, tekst/ 112pila.pl 

Strażacki.pl

W niedzielę, 7 lutego około godziny 15:00 w Pile rozległy się syreny alarmowe służb ratunkowych, kt

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/