Lechów

Wypadek samochodu ciężarowego w miejscowości Lechów - akcja trwała blisko 11 godzin

Wypadek samochodu ciężarowego w miejscowości Lechów - akcja trwała blisko 11 godzin

W środę 5 sierpnia 2020 roku po godzinie 16:30 doszło do wypadku samochodu ciężarowego przewożącego mączkę wapienną na drodze krajowej Nr 74 w miejscowości Lechów, gm. Bieliny.

Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że samochód ciężarowy marki Volvo z naczepą, na której przewożono 27 ton mączki wapiennej zjechał z drogi i przewrócił się na prawy bok  blokując jeden pas ruchu. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojeździe. Następnie przy użyciu podpór  ustabilizowano ciągnik siodłowy.

Na miejsce zdarzenia przybył właściciel, który zobowiązał się opróżnić naczepę z ładunku, aby umożliwić postawienie pojazdu na koła. Po opróżnieniu naczepy wyciągnięto pojazd na jezdnię z wykorzystaniem specjalistycznego samochodu ratownictwa technicznego SCRt typu Mega City i pojazdów holowniczych zadysponowanych na miejsce przez właściciela transportu.

Powstałe plamy płynów eksploatacyjnych z pojazdu posypano sorbentem celem neutralizacji. Po zakończeniu działań uszkodzony pojazd wraz z naczepą został odholowany z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. Na tym działania zakończono.

W działaniach ratowniczych trwających blisko 11 godzin udział wzięło łącznie 6 zastępów straży pożarnej, w tym 16 strażaków.

Źródło: KM PSP w Kielcach

Strażacki.pl

W środę 5 sierpnia 2020 roku po godzinie 16:30 doszło do wypadku samocho

Galeria

Czytaj również