Paszyn

Wypadek w Paszynie. Samochód dachował, a potem stanął w ogniu

Wypadek w Paszynie. Samochód dachował, a potem stanął w ogniu

10 września około godziny 15.08 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mszalnica oraz OSP Ptaszkowa zadysponowane zostały do działań na drodze w Paszynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu na drodze krajowej nr 28 brały udział dwa samochody osobowe Fiat, którymi łącznie podróżowały trzy osoby. Wszystkie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży.

Samochód marki Fiat Tipo znajdował się na skraju drogi, pochylony do pobliskiego rowu. Natomiast Fiat Bravo znajdował się na dachu na drodze i cały objęty był pożarem. Droga była całkowicie zablokowana. Na drodze były pozostałości po kolizyjne oraz rozlane płyny eksploatacyjne. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości. Fiat Tipo uszkodził barierki linowe.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  podaniu prądu wody na palący się pojazd. Po ugaszeniu samochodu skontrolowano go przy użyciu kamery termowizyjnej i wyeliminowano możliwość powstania dalszego zagrożenia pożarowego. Udzielono pomocy osobie poszkodowanej. Odłączano klemy akumulatora w pojeździe Fiat Tipo.

Dalsze działania  polegały na  usunięciu pojazdu marki Fiat Tipo na pobliski parking przy użyciu wciągarki samochodu pożarniczego. Położono Fiata Bravo na koła i również usunięto go na pobliski parking przy użyciu wciągarki samochodu pożarniczego. Usunięto pozostałości po kolizji z drogi na pobocze. Zmyto drogę z pozostałości po pożarze wodą. Zasypano sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne. Strażacy z OSP pomogli w zorganizowaniu objazdów. Działania strażaków trwały ponad półtora godziny.

Źródło: KM PSP w Nowym Sączu 

Strażacki.pl

10 września około godziny 15.08 zast

Galeria

Czytaj również