Morawica

Wypadek z udziałem cysterny do transportu gazu płynnego. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej

Wypadek z udziałem cysterny do transportu gazu płynnego. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej

4 listopada 2019 roku przed godziną 7:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach otrzymało informację, że w miejscowości Morawica przy ul. Wolności na drodze wojewódzkiej DK 73 doszło do zderzenia trzech pojazdów: dwóch samochodów osobowych i ciągnika siodłowego z naczepą (cysterną do transportu gazu płynnego propan-butan) którymi łącznie podróżowało cztery osoby. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację, że w rowie znajduje się ciągnik siodłowy wraz z cysterną. Samochody osobowe znajdowały się na poboczu, osoby podróżujące nimi opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. W samochodzie ciężarowym znajdował się kierowca, któremu przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej udzieliły kwalifikowanej pierwszej pomocy i ewakuowały na zewnątrz pojazdu, po czym przekazały przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po przebadaniu uczestników zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Do działań zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Kielce 1” oraz grupę operacyjną KM PSP Kielce z zastępcą Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach mł. bryg. Mariuszem Górą.

Dalsze działania polegały na ustawieniu kurtyn wodnych na wypadek wystąpienia rozszczelnieniu instalacji cysterny, zabezpieczeniu cysterny przed przewróceniem i przygotowaniu jej do wyciągnięcia z rowu. W tym celu wypompowano paliwo z zbiornika ciągnika siodłowego. Po wyciągnięciu cysterny na drogę przez przybyły ciężki samochód ratownictwa technicznego Mega-City, cysterna została zabrana przez właściciela a ciągnik odholowany na parking.

W działaniach trwających prawie 5 godzin brało udział 10 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Źródło: JRG PSP Nr 4 Chmielnik

Strażacki.pl

4 listopada 2019 roku przed godziną 7:00 Stan


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również