Raków

Wzorowa postawa strażaka z Chmielnika podczas wypadku w msc. Raków pow. kielecki

Wzorowa postawa strażaka z Chmielnika podczas wypadku w msc. Raków pow. kielecki

7 września po godzinie 16:40 do  Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Raków doszło do zderzenia samochodu osobowego Audi A4 z ciągnikiem siodłowym z naczepą załadowaną 25 tonami wapna. 

W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł kierowca Audi A4. Przed przybyciem służb ratunkowych, pierwszej pomocy nieprzytomnemu,uwięzionemu w pojeździe kierowcy, udzielił funkcjonariusz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 4 w Chmielniku, który będąc poza służbą był świadkiem zdarzenia.

Wydobył poszkodowanego z pojazdu i z zachowanymi funkcjami życiowymi przekazał kierowcę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych powstałej w wyniku zdarzenia. Obecni na miejscu zdarzenia funkcjonariusze Policji wszczęli czynności dochodzeniowe.

Źródło: JRG PSP Nr 4 Chmielnik

Strażacki.pl

7 września po godzinie 16:40 do  Stanowiska Kierowania Komendanta Mie

Czytaj również