Tychy

Zawalony dach pustostanu

Zawalony dach pustostanu

10 lutego około godziny 2.40 nad ranem do SK KM w Tychach wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się dachu pustostanu na ul. Hlonda w Tychach. Na miejsce wysłane zostały dwa zastępy z JRG Tychy (GBA, SD) oraz patrol tyskiej Straży Miejskiej.

Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że zawaleniu uległa część dachu budynku. Dach zawalił się do środka. Strażacy sprawdzili budynek. Nikogo w środku nie było. Przy użyciu drabiny mechanicznej strażacy usunęli śnieg z pozostałej części dachu. Działania zostały zakończone około godziny 4.

Ponownie około godziny 9.30 w to miejsce udały się te same zastępy. Na miejscu byli już obecni przedstawiciele administracji oraz nadzór budowlany. Budynek od kilkunastu lat jest niezamieszkały i jest w fatalnym stanie technicznym. Do pomocy w zabezpieczeniu wezwany został patrol Policji i Straży Miejskiej. Ze względu na konieczność zamknięcia odcinka drogi na miejscu pojawili się przedstawiciele Nadzoru Ruchu UM Tychy. Do czasu zabezpieczenia budynku przez jego właściciela odcinek ul. Hlonda (od Bocheńskiego do Braterskiej) został zamknięty dla ruchu jak również ul. Braterska w okolicy budynku.

Strażacki.pl

10 lutego około godziny 2.40 nad ranem do SK KM w Tychac

Galeria

Czytaj również