Częstochowa

Tragiczny wypadek - zderzenie ciężarówek i autokaru. Jeden z pojazdów zapalił się

Tragiczny wypadek - zderzenie ciężarówek i autokaru. Jeden z pojazdów zapalił się

Dziś tj. 02.07.20 r. doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i autokaru w miejscowości Bogusławice koło Częstochowy na DK1. Z informacji wynika, że jeden z TIR-ów się zapalił.

Rannych jest kilkanaście osób, w tym kilka ciężko. Na miejsce wypadku lecą śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wezwane zostały służby ratownicze.

Jak informuje reporter RMF FM, na miejsce wypadku lecą cztery śmigłowce. Wystartowały z Warszawy, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Opola.

W autokarze jechało około 40 podróżnych.

AKTUALIZACJA: 03.07.20 -  godz. 8:20

Łącznie w wypadku zostało rannych trzydzieści sześć osób. Poszkodowani pasażerowie w większości o własnych siłach opuścili autokar. Najpoważniej poszkodowane osoby mają urazy głowy, kończyn i klatki piersiowej - ich stan jest stabilny. 

W wypadku uczestniczyły też dwie ciężarówki, jedna z nich zapaliła się. Jeden z tych pojazdów to prawdopodobnie silos paszowy, a nie cysterna. Mamy informację, że w jednym z tych pojazdów były przewożone materiały niebezpieczne. Jakie konkretnie, nie jesteśmy w stanie jeszcze wskazać, listy przewozowe uległy spaleniu - powiedział mł. bryg. Kamil Dzwonnik z częstochowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej

Na miejscu działało około 30 jednostek straży pożarnej. 

 

Grafika ilustrowana 

Strażacki.pl

Dziś tj. 02.07.20 r. doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i autokaru

Czytaj również