Włoszczowice

Zderzenie pociągu towarowego z TIR-em we Włoszczowicach

Zderzenie pociągu towarowego z TIR-em we Włoszczowicach

5 października  2019 r. około godziny 7:00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Pińczowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem pojazdu ciężarowego i pociągu towarowego w miejscowości Włoszczowice. Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie trzy zastępy z pińczowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwie pobliskie jednostki ochotniczych straży pożarnych oraz Policję i Pogotowie Ratunkowe.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż doszło do uderzenia pociągu towarowego w pojazd typu TIR, który znalazł się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W następstwie zdarzenia ciągnik siodłowy pchany przez lokomotywę po torach został oderwany od naczepy, która znalazła się na poboczu linii kolejowej. Uszkodzeniu uległa także infrastruktura trakcji kolejowej.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w obu pojazdach. Ustalili, także iż w zdarzeniu nie ucierpiał zarówno kierowca pojazdu ciężarowego jak również maszynista. Działania JOP polegały także na uszczelnieniu wycieku oleju napędowego ze zbiornika ciągnika siodłowego.    
W działaniach trwających ponad 7 godzin udział wzięło łącznie 5 zastępów PSP i OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Służba Ochrony Kolei oraz podmioty Polskich Kolei Państwowych.  

Źródło: KG PSP 

Strażacki.pl

5 października  2019 r. około godziny 7


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również