Zgierz: Wypadek na przejeździe kolejowym w Maciejowie

Zgierz: Wypadek na przejeździe kolejowym w Maciejowie

Około godz. 16:20 w dniu 7 maja 2013 roku na trasie kolejowej między Zgierzem a Strykowem samochód osobowy zderzył się z pociągiem osobowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Maciejów pod Zgierzem. W wypadku zginęły dwie osoby a jedna została ranna.

Do wypadku doszło zaraz po odjeździe pociągu relacji Łódź Kaliska - Łowicz ze stacji PKP Smardzew. Prawdopodobnie kierowca samochodu osobowego marki Hyundai nie zatrzymał się na znaku "STOP" i wjechał wprost pod nadjeżdżający skład osobowy na niestrzeżonym przejeździe.

 

 

Po przyjeździe służb ratowniczych na miejsce zdarzenia strażacy musili użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, aby dostać się do poszkodowanych.Pomimo podjęcia natychmiastowej reanimacji nie udało się uratować dwójki pasażerów samochodu osobowego. Kierowca z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Pamiętaj! Średnio co 43 godziny dochodzi do wypadku lub kolizji na przejeździe kolejowo-drogowym. Zatrzymaj się i żyj - przed każdym przejazdem.

Video: YouTube

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet