Braszowice

[FOTO] Zginął kierowca ambulansu. Tragiczny wypadek na DK8

[FOTO] Zginął kierowca ambulansu. Tragiczny wypadek na DK8

Wczoraj przed godziną 22:00 na drodze krajowej nr 8 w powiecie ząbkowickim pomiędzy miejscowością Braszowice a Bardo doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący samochodem Ford Focus (ambulans do transportu środków medycznych) 51-letni mężczyzna na skrzyżowaniu drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok stojącego na pasie do lewoskrętu samochodu osobowego Chevrolet, a następnie zderzył się czołowo z pojazdem MAN z naczepą, by zatrzymać się na przydrożnych barierkach.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem Ford Focus, a podróżujący z nim pasażer został zabrany do szpitala. Do szpitala pojechało również dwóch mężczyzn podróżujących pojazdem Chevrolet jednak po zaopatrzeniu medycznym zostali zwolnieni do domu.

Kierujący samochodem Chevrolet 49-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego oraz kierujący pojazdem MAN 27-letni obywatel Ukrainy zostali przebadani przez policjantów na stan trzeźwości. Byli trzeźwi. Okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane przez prokuraturę i policję. 

Źródło: zabkowice-slaskie.policja.gov.pl

Strażacki.pl

Wczoraj przed godziną 22:00 na drodze krajowej nr 8 w powiecie ząbkowickiGaleria

Czytaj również