Zielonczyn: śmiertelny wypadek na krajowej dziesiątce

Zielonczyn: Śmiertelny wypadek na krajowej dziesiątce 

Zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zielonczyn na krajowej numer 10, SK KM odebrało o godzinie 14:37. Do akcji skierowano ratowników z “czwórki” oraz ochotników z Kruszyna. Dojazd służb ratowniczych na miejsce akcji był utrudniony ze względu na powstający korek.

 

W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce akcji. Następnie przystąpiono do ewakuacji uwięzionej osoby w pojeździe osobowym. W tym celu użyto narzędzi hydraulicznych marki Weber. Ze względu na znaczne zniszczenia karoserii wydobycie osoby poszkodowanej nie było łatwe. Po kilkunastu minutach mężczyznę wyciągnięto z pojazdu. Będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził brak funkcji życiowych. Przystąpiono do reanimacji. Po kilkunastu minutach lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Dalsze działania należały do funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego policji. W zderzeniu udział brał samochód ciężarowy marki Volvo, samochód dostawczy marki Mercedes Benz oraz samochód osobowy marki Ford Mondeo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy poruszający się w kierunku Nakła wpadł w poślizg na mokrej nawierzchni i wjechał w tył dostawczego Mercedesa. W wyniku uderzenia Mercedes zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. Następnie odbity Ford zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym przewożącym świnie. Kierujący ciężarówką widząc całą sytuację próbował zjechać na przeciwny pas jezdni w celu uniknięcia zderzenia.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Prowadzone śledztwo pod nadzorem prokuratury pozwoli wyjaśnić dokładne przyczyny zdarzenia. Krajowa „10” w miejscu wypadku była zablokowana przez ponad cztery godziny. Wszystkie działania zakończono o godzinie 20:18.

Tekst i zdjęcia: Artur Żywociński

{ rsmediagallery tags="20130529_zielontczyn_smiertelny_wypadek"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również