Zielonka: Czworonożny przyjaciel ratuje życie rodziny

Zielonka: Czworonożny przyjaciel ratuje życie rodziny

O dużym szczęściu mogą mówić mieszkańcy jednego z domów w miejscowości Zielonka. W nocy (24.02.2014) około godziny 22:30 gdy wszyscy już spali, z nieznanych przyczyn doszło do pożaru w kotłowni. Czworonożny przyjaciel rodziny czuwał nad ich bezpieczeństwem o każdej porze, i tym razem nie zawiódł, jako pierwszy zauważył, że dzieje się coś złego i głośnym szczekaniem obudził domowników. W tym samym czasie jeden z okolicznych mieszkańców zauważył dym wydobywający się z domu sąsiadów i niezwłocznie zawiadomił straż pożarną.

 

Niezwłocznie zadysponowano 5 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z bydgoskiej czwórki w sile sekcji gaśniczej. Z powodu dużego zadymienia ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do budynku podając jeden prąd wody w natarciu. Gdy zauważono, że ogień zaczyna przemieszczać się po izolacji dachu, przystąpiono do jego rozbiórki oraz podano kolejny prąd wody na dach budynku.

W działaniach została użyta kamera termowizyjna, dzięki której udało się uniknąć nadmiernych prac rozbiórkowych. Dzięki czujności psa w pożarze nikt nie ucierpiał, a domownicy zdążyli opuścić budynek przed przybyciem pierwszych zastępów. Działania strażaków zakończyły się pół godziny po północy.

Siły i środki:

309[ C]72 GBA OSP Brzoza
309[ C]75 SLRt OSP Brzoza
304[ C]21 GBA JRG-4 Bydgoszcz
304[ C]25 GCBA JRG-4 Bydgoszcz
251[ C]21 GBA JRG Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy

{ rsmediagallery tags="20140216_zielonka_czworonozny_przyjaciel_uratowal_domownikow"}

Strażacki.pl

Czytaj również