Złoty Potok: Tragedia na Jeziorze Złotnickim

Złoty Potok: Tragedia na Jeziorze Złotnickim

Dnia 23 lipca br. około godziny 16 do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej matki 15-letniego chłopca, który poszedł się kąpać nad Jeziorem Złotnickim ( woj. dolnośląskie, gmina Leśna ) i od dłuższego czasu nie wyszedł z wody.

 

Zgłoszenie natychmiastowo przekazano do Państwowej Straży Pożarnej, która skierowała na miejsce ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy z pontonem oraz nośnik kontenerowy z kontenerem przeciwpowodziowym, na którym znajdują się dwie łodzie aluminiowe. Dodatkowo w okolice Ośrodka Wczasowego " Resort " w Złotym Potoku skierowano lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Po wstępnym zapoznaniu się z sytuacją panującą na miejscu podjęto decyzje o zadysponowaniu na miejsce specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Legnicy, która po przybyciu na miejsce wspomagała działania lubańskich strażaków. Około godziny 19-nastej potwierdził się najtragiczniejszy scenariusz - strażacy wyłowili zwłoki nastolatka. Po potwierdzeniu zgonu przez Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu swoje czynności rozpoczęła Policja i Prokurator.

grafika mapy: google.com

{ rsmediagallery tags="20130724_zloty_stok_tragedia_nad_jeziorem"}

Strażacki.pl

Czytaj również