Kraj

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

“Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - tak brzmi zawołanie Strażaków - osób, które poświęcają swoje zdrowie, często narażając również życie w imię ratowania innych. Mówi się, że to właśnie strażacy wchodzą tam, skąd inni uciekają. 4 maja przypada dzień św. Floriana - patrona Strażaków. Tego dnia obchodzimy również międzynarodowy dzień Strażaka, oddając hołd tym, którzy polegli podczas akcji i dziękując tym, którzy w dalszym ciągu wykazują się odwagą, ratując potrzebujących.

Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto dedykowane wszystkim pracownikom PSP i ochotnikom OSP, którzy w codziennej pracy wykazują się odwagą i bohaterstwem. Obchody przypadają w dniu św. Floriana - patrona Strażaków. Z racji tego, że jest to święto zawodowe, 4 maja mają miejsce oficjalne obchody, których celem jest zaprezentowanie ciężkiej pracy Strażaków, oddanie hołdu tym, którzy poświęcili swoje zdrowie i życie w imię ratowania innych oraz docenienie starań, jakie Strażacy wkładają w swoje codzienne obowiązki. Obchodom towarzyszą msze święte w intencjach pracowników PSP i OSP oraz uroczyste defilady pododdziałów marszowych i pojazdów pożarniczych, w których udział biorą zarówno osoby związane z pożarnictwem, jak i reprezentanci władz miasta.

W jaki sposób celebrowany jest Dzień Strażaka w Waszym mieście? Podzielcie się zdjęciami oraz historiami - stwórzmy galerię z obchodów 4 maja i pokażmy, że Strażacy to osoby pełne odwagi i pasji, dla których priorytetem jest chęć niesienia pomocy innym.


Z okazji Dnia Strażaka zespół Strażacki.pl pragnie złożyć wszystkim pracownikom Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, druhom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, słuchaczom szkół pożarniczych i pozostałym osobom związanym ze strażą pożarną, życzenia pomyślności zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Oby w codziennych trudach pracy towarzyszyło Wam męstwo, a powrotów z akcji było tyle samo, co wyjazdów. Doceniamy trud Waszej pracy, dlatego dziękujemy za odwagę, poświęcenie oraz służenie pomocą w ekstremalnych sytuacjach.

 

Strażacki.pl

“Bogu na chwa


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Czytaj również