Wrocław

70-metrowy podnośnik za ponad 5 mln zł dla JRG 7 Wrocław

70-metrowy podnośnik za ponad 5 mln zł dla JRG 7 Wrocław

20 lipca br. nastąpił odbiór nowego nabytku dla JRG PSP nr 7 we Wrocławiu. To wart ponad 5,3 miliona złotych podnośnik hydrauliczny o wysięgu 70 metrów! Firma Bronto Skylift wykorzystała do zabudowy podwozie Scania P410 z automatyczną skrzynią biegów i ostatnią osią skrętną.

Do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 7 we Wrocławiu trafił podnośnik hydrauliczny o wysięgu 70 metrów. To jeden z czterech takich pojazdów zakupionych przez PSP w ramach realizacji kolejnego etapu projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”. Pozostałe egzemplarze trafiły do komend Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, Warszawie (JRG 7) i Szczecinie (JRG 2).

Nowy nabytek wrocławskiej „siódemki” będzie najwyższym pojazdem do działań wysokościowych na terenie województwa dolnośląskiego. Firma Bronto Skylift zabudowała podnośnik F70 RPX na podwoziu Scania P410 z układem jezdnym 8x4. Pojazd wyposażono w automatyczną skrzynię biegów i ostatnią oś skrętną co ułatwia manewrowanie. Podnośnik posiada kosz ratowniczy o udźwigu 500 kilogramów. Wartość jednego pojazdu to ponad 5,3 miliona złotych (brutto). Obecnie odbywają się szkolenia z obsługi pojazdu, w których uczestniczą funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 7 we Wrocławiu.

Zdjęcia: Kamil Czereba, Konrad Pluciński 

Strażacki.pl

20 lipca br. nastąpił odbiór

Galeria

Czytaj również