Kraj

[VIDEO] 72 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej awansowanych na pierwszy stopień oficerski

[VIDEO] 72 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej awansowanych na pierwszy stopień oficerski

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Rozkazem personalnym z 29 października 2021 r., nadał z dniem 11 listopada 2021 r. pierwsze stopnie oficerskie 72 strażakom Państwowej Straży Pożarnej.

We wtorek 16 listopada 2021 r. w Komendzie Głównej PSP odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak dokonał aktu promocji funkcjonariuszy PSP na pierwszy stopień oficerski.

Awanse otrzymali strażacy, którzy ukończyli w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania: stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej (SPO) lub stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (SPK).

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak skierował do awansowanych szczególne słowa:

„Murem za Polskim Mundurem! Dzisiaj zostaliście młodszymi kapitanami – oficerami Państwowej Straży Pożarnej, a to nie tylko wyróżnienie i owoc Waszej wieloletniej służby i pracy ale to też jest wielkie wyzwanie - to honor - to Ojczyzna. A jak wiecie, dzisiaj stajemy w różnych miejscach i walczymy nie tylko z żywiołami ale też z przeciwnościami losu i innymi zdarzeniami: jesteśmy w szpitalach, przy szpitalach, jesteśmy w bankach tlenu, ale też od niedawna jesteśmy na granicy. Mocno wspieramy naszych przyjaciół z innych służb, gorąco pozdrawiam strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, którzy wspierają działania polskiej policji, wojska polskiego i straży granicznej. To dzisiaj, tam na Podlasiu, trwa poważna walka o integralność i niezależność Polski i naszych granic.

Szanowni Państwo, gratuluję z całego serca wyróżnionym… To jest ukoronowanie Waszej kariery ale to początek kolejnej ścieżki, wszystko przed Wami… Życzę Wam żeby Wasza kariera się rozwijała jak najlepiej, żebyście byli zadowoleni ze służby, żebyście nigdy nie zwątpili w to, że to było to, co najlepsze zrobiliście czyli wybór zostania funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej…”

Źródło: KG PSP

 

Strażacki.pl

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Rozkazem pe

Galeria

Czytaj również