Harta

Akcja pomocy dla strażaków z Litwy

Akcja pomocy dla strażaków z Litwy

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Harcie organizują akcję pomocy Polakom na Litwie w Solecznikach. Druhowie z Polski będąc na Litwie mieli okazję zapoznać się z sytuacją tamtejszych strażaków jednostek samorządowych, w których ochotniczo służbę pełni wielu mieszkających tam Polaków.

W Solecznikach i obwodzie Solecznikowskim obsady jednostek  w większości stanowią Polacy, a finansowanie działalności straży spoczywa tylko na samorządach, których nie stać na ich utrzymanie, stąd potrzeby doposażenia ich są bardzo duże.

Dlatego też strażacy z OSP w Harcie zwracają  się z prośbą do  jednostek o przekazanie umundurowania koszarowego, specjalnego, obuwia, rękawic itp. którego bardzo brakuje w tych jednostkach.

Wierzymy, że nie przejdziecie Państwo obojętnie wobec skierowanej do Was prośby o pomoc „braci strażackiej” na Litwie. Liczymy, że znajdziecie u siebie mundury (nowe ewentualnie używane w dobrym stanie), których nie użytkujecie, a które mogłoby posłużyć jako niezbędne wyposażenie dla Polaków będących strażakami samorządowymi na Litwie - dodają strażacy. 

Info:Ochotnicza Straż Pożarna w Harcie

Zdjęcia: Klaudia Bąka-Banat

Strażacki.pl

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ha


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również