Wrocław

Cenne greckie doświadczenie - spotkanie z dowódcami polskiej misji w Grecji

Cenne greckie doświadczenie - spotkanie z dowódcami polskiej misji w Grecji

Z udziałem Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marka Kamińskiego oraz zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotra Grzyba, odbyło się w Sali Tradycji KW PSP we Wrocławiu spotkanie z dowódcami dolnośląskiego modułu oraz osobami funkcyjnymi – uczestnikami greckiej misji ratowniczo – gaśniczej.

Przypomnijmy, że w składzie obu grup polskiej misji w Grecji było łącznie ponad 130 strażaków dolnośląskich. Pierwsza grupa pojechała „na kołach” 7 sierpnia 2021 r. a druga w ramach podmiany poleciała 23 sierpnia samolotem do Aten.


Udział dolnośląskich strażaków w greckiej misji okazał się sukcesem ratowniczym, co podkreślały władze Grecji dziękując naszym strażakom za wydatną pomoc w walce z żywiołem ognia. Natomiast poza wszystkim było to dla nas cenne doświadczenie, z którego płyną konkretne wnioski na przyszłość. Ich wyartykułowaniu i omówieniu poświęcone było spotkanie w KW PSP.

Zgłaszane w toku dyskusji uwagi i propozycje będą wykorzystane w toku prac nad dalszym rozwojem i udoskonaleniem funkcjonowania modułów GFFFV (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles). Utworzone kilka lat temu moduły są w pełni samowystarczalne i przystosowane do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. Moduły działają w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej.

Źródło: KW PSP we Wrocławiu 

Strażacki.pl

Z udziałem Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marka

Galeria

Czytaj również