Kraj

Ćwiczenia OSP z zakresu podawania wody na duże odległości

Ćwiczenia OSP z zakresu podawania wody na duże odległości

30 kwietnia br. nad jeziorami Ula i Baba w obrębie lasów Nadleśnictwa Czerniejewo przeprowadzono ćwiczenia jednostek OSP z zakresu podawania wody na duże odległości.

Zajęcia praktyczne poprzedzone były dwugodzinnym wykładem z tej tematyki w sali OSP Brzeźno. Głównym zadaniem strażaków było zorganizowanie punktu czerpania wody (PCW), budowy magistrali wodnej z węży W-110 oraz W-75 na odległość około 1200 metrów, sprawne przejście z przepompowywania na przetłaczanie (dobranie odpowiedniej armatury), utrzymanie ciągłości podawania wody poprzez regulacje wydatku na prądownicach.

Ogromnym atutem przy prowadzeniu takich działań jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, którym dysponują jednostki OSP obszaru chronionego. Do tego celu wykorzystano między innymi potencjał sprzętowy przyczepki wężowej będącej na wyposażeniu OSP Brzeźno oraz samochodów ratowniczo-gaśniczych na wyposażeniu Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych biorących udział w ćwiczeniach. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki: JRG-3 Poznań, OSP Kostrzyn, OSP Brzeźno, OSP Gułtowy, OSP Węglewo. 

Pożary, które miały miejsce na terenie gminy Kostrzyn pokazały, że budowa zaopatrzenia wodnego jest ważnym aspektem wykorzystywanym w działaniach przez JOP z rejonu JRG-3. Założony cel ćwiczeń został osiągnięty, a zdobyta wiedza teoretyczna oraz nabyte i ugruntowane umiejętności praktyczne z pewnością zaprocentują większą skutecznością podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. 

W ramach prowadzonych ćwiczeń funkcjonariusze JRG-3 zorganizowali również praktyczne zajęcia szkoleniowe z obsługi i wykorzystania ratowniczego sprzętu silnikowego dla uczestników kursu podstawowego strażaka OSP, który od kwietnia br. realizowany jest na bazie JRG 3. 

Żródło: 

Strażacki.pl

30 kwietnia br. nad jeziorami Ula i Baba w obrębie lasów Nadleśnictwa Czerniejewo przeprowadzono ćwicz

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/