Dofinansowanie ze środków ZOSP RP – nowe druki

Dofinansowanie ze środków ZOSP RP – nowe druki 

Od 2014 roku obowiązują nowe druki wniosków dotyczące dotacji na zakup sprzętu, umundurowania, samochodów ratowniczych czy budowy i remontu remiz. Pamiętajcie, że termin składania podań upływa za kilka dni, dokładnie15 stycznia 2014 roku.

Jeżeli chodzi o zmiany w drukach dotyczących dotacji MSW wyglądają one następująco. W asortymencie w kolumnie trzeciej w nowym druku podane są ceny netto, a nie jak wcześniej brutto. Nie można zapomnieć o doliczeniu stawki VAT. W części pt. „Koszt przedsięwzięcia i źródła jego finansowania”, ZG ZOSP RP – dopłata została zmieniona na dotację od MSW.

Najwięcej zmian możemy dostrzec w załączniku dołączonym do wniosku do Firm Ubezpieczeniowych. Z 32 pozycji możemy wybrać naprawdę cenny sprzęt. Dodana została m.in. kamera termowizyjna, która jest coraz popularniejszym sprzętem w Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Usunięty z listy został pirometr i odsysacz do wody, olejów i płynów. Zamiast zestawu OSP R1 możemy znaleźć zestaw PSP R1 wg wytycznych KG PSP.

Jak ubiegać się o dotację do zakupu sprzętu, umundurowania, samochodów ratowniczych czy budowy i remontu remiz możecie naleźć w naszym wcześniejszym materiale. WEJDŹ TUTAJ

Pamiętajcie, termin składania wniosków upływa 15 stycznia!!

Strażacki.pl

Czytaj również