Bydgoszcz

Dramatyczna akcja ratunkowa na Brdzie!

Dramatyczna akcja ratunkowa na Brdzie!

Wczoraj, tj. 10. czerwca około godziny 20:20, bydgoscy strażacy otrzymali zgłoszenie o dziecku, które topi się w Brdzie, niedaleko mostu Kazimierza Wielkiego.

Do akcji wyruszyli strażacy z JRG 1 Bydgoszcz (w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego) oraz z JRG SP PSP. Po dotarciu na miejsce, strażacy natychmiast przystąpili do przeszukiwania rzeki. Do wody zszedł nurek, który po kilkunastu minutach odnalazł chłopca na dnie. Dwunastolatek, z oznakami zatrzymania krążenia, został wydobyty na brzeg. Ratownicy Medyczni wraz ze Strażakami, przystąpili do czynności resuscytacyjnych. Chłopiec w stanie krytycznym został przewieziony do jednego z bydgoskich szpitali.

Jeden ze strażaków z JRG 1 Bydgoszcz, pojechał do szpitala wraz z załogą karetki, by wspomóc ratowników w prowadzonych czynnościach. Drugą karetką do szpitala trafiła mama poszkodowanego chłopca. W wyniku szoku, stan jej zdrowia na tyle się pogorszył, że wymagała hospitalizacji. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające przyczyny tego zdarzenia. Niestety życia chłopca nie udało się uratować. Chłopiec zmarł dziś w szpitalu.

Info/foto dzięki uprzejmości Bydgoszcz 998 

Strażacki.pl

Wczoraj, tj. 10. czerwca około godziny 20:20,

Galeria

Czytaj również