Dzień otwarty w Jednostkach Ratowniczo – Gaśniczych

Dzień otwarty w Jednostkach Ratowniczo – Gaśniczych 

Już jutro (10.05.2014) w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich w godzinach od 9.00 do 18.00 w jednostkach ratowniczo-gaśniczych województwa dolnośląskiego otwarte będą drzwi dla zwiedzających. Na miłośników straży pożarnej odwiedzających Wrocław czekać będzie m.in. pokaz sprzętu zakupionego ze środków unijnych, będącego w dyspozycji strażaków z JRG nr 7.

Na „siódemce” Dzień Otwarty rozpocznie się pokazem sprzętu ratowniczo – gaśniczego z omówieniem możliwości ich działania już o godz. 10:00. O godz. 11:00 chętni będą mogli zapoznać się z budynkiem strażnicy. Pokaz możliwości działań ratowniczo-gaśniczych na placu ćwiczeń odbędzie się o 12. O godz. 13:00 zostanie przeprowadzona prezentacja multimedialna na temat sprzętu hydraulicznego wykorzystywanego podczas wypadków drogowych wraz z pokazem i opisem sposobu działania.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych do zwiedzania strażnic Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. "Strażnice dostępne będą dla zwiedzających w każdy weekend maja (sobota lub niedziela) począwszy od 10.05.2014r. W trakcie wizyty z przyjemnością zaprezentujemy samochody, urządzenia i sprzęt ratowniczy, w tym również zakupiony z Funduszy Europejskich. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas również najmłodsi sympatycy pożarnictwa - dzieci, których zapraszamy pod opieką osoby dorosłej."

Podobnie będzie w Jednostkach Ratowniczo - Gaśniczych w Zgorzelcu, Złotoryi, Wałbrzychu, Wołowie, Ząbkowicach Śląskich, Polkowicach, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Legnicy, Lubaniu, Lubinie, Lwówku Śląskim, Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Kłodzku, Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Górze oraz Jaworze.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

 {rsmediagallery tags="20140509_wroclaw_dzien_otwarty_w_jrg"}

Zdjęcie Kamil Czereba; Na podstawie 10latwue.pl.

Strażacki.pl

<

Czytaj również