Świat

#Filmowe_święta ze Strażackim.pl

#Filmowe_święta ze Strażackim.pl

W te święta chcemy wam zaproponować kilka propozycji filmowych o tematyce strażackiej. Mamy nadzieję że dla wielu z was będą to całkowite nowości (szczególnie dla naszego młodszego grona czytelników) a dla reszty będzie to przypomnienie tzw. „starych dobrych kawałków”. Chcemy również zaznaczyć że dodatkowo do propozycji filmowych dorzucimy trochę ciekawostek związanych z tymi filmami.

Dziś jako tzw. snack bite (przekąska przed opisywaną serią) polecamy wam serial pt. "EMERGENCY” z roku 1972 zrealizowany w Los Angeles. W telewizjach niemieckich serial był wyświetlany pt. „NOTRUF CALIFORNIA”.

Zostało nakręcone 6 sezonów mających łącznie 122 odcinki.

Serial opowiada perypetie strażaków z jednostki nr 51 zlokalizowanej w hrabstwie Los Angeles, która ściśle współpracowała z fikcyjnym szpitalem Rampart General Hospital. Poza odcinkami serialowymi nakręcono 6 filmów.

Mimo że serial kręcony był w 1972 i z tego okresu przedstawia pracę strażaków to można tutaj zobaczyć już wiele technik i sprzętu który stosowany jest do dziś.

 

W serialu na wyposażeniu jednostki były użytkowane 3 pojazdy. Pierwszym z pojazdów był mały samochód medyczno-techniczny na podwoziu DODGE D300, który miał największą wyjazdowość z tego powodu że był dysponowany do zdarzeń o charakterze medycznym (tzw. first responder).

Kolejnym pojazdem (użytkowany w pierwszych sezonach) był pojazd gaśniczy CROWN FIRECOACH, następnie zastąpiony kolejnym pojazdem gaśniczym WARD LA FRANCE P80.

51la 5
Pojazd CROWN FIRECOACH

 51la 4
Pojazd WARD LA FRANCE P80

 

CIEKAWOSTKI
JEDNOSTKA 51 (Squad 51)
Serial realizowany był w prawdziwej jednostce straży pożarnej w hrabstwie Los Angeles czyli w jednostce Fire Station 127, lzlokalizowanej przy 2049 East 223rd Street w Carson.

51la 3

51la 2

 

DODGE D300 Rescue truck
Główny pojazd jednostki 51 wykorzystywany jako tzw. first responder do zdarzeń medycznych. Dodatkowo pojazd posiadała szereg specjalistycznego sprzętu ratunkowo-technicznego takiego jak nosze koszowe, wentylator oddymiający, przecinarkę, liny, aparaty powietrzne oraz zestaw różnych narzędzi. Ze względu że pojazd pełnił rolę first respondera do zdarzeń medycznych na wyposażeniu był spory zestaw medyczny.

51la 1

 

 

 

Strażacki.pl

W te święta chcemy wam zaproponować kilka propozycji filmowych o tematycCzytaj również