Filmy o straży pożarnej i strażakach - TOP10

Filmy o straży pożarnej i strażakach - TOP10

Z pewnością często w pochmurne wieczory zasiadacie do telewizorów chcąc obejrzeć ciekawe producje. Dobry film powinien trzymać w napięciu i odpowiadać na zainteresowania oglądającego. Motyw straży pożarnej niejednokrotnie przewija się w filmach, które zyskały ogólnoświatową sławę. Powstało wiele filmów dedykowanych właśnie pracy strażaków. By ułatwić Wam dotarcie do tych produkcji przygotowaliśmy listę TOP 10 filmów o straży pożarnej i strażakach. 

Poznajcie wytypowane przez nas filmy i podzielcie się z nami swoimi opiniami. 
Ocena na podstawie głosów użytkowników filmweb.pl. 

1. 9/11 (2002r.) - Ocena: 7,9/10

Gatunek: Dokumentalny

11 września 2001 roku dwóch filmowców Jules i Gedeon Naudet robiło dokument o młodym nowojorskim strażaku, kiedy nagle nad głowami ujrzeli bardzo nisko lecący samolot, który zaraz potem uderzył w jedna z wież World Trade Center. Strażak bez namysłu rzucił się na pomoc pozostałym w budynku ludziom, a za nim filmowcy. Przedstawili oni tragedię z perspektywy młodego strażaka. Szybko okazało się, że ich nagranie, jest jedynym materiałem filmowym ze środka World Trade Center tego dnia.

2. Tylko dla odważnych (2017r.) - Ocena 7,5/10

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Oparta na tragicznych prawdziwych wydarzeniach opowieść o grupie specjalnie wyszkolonych strażaków, którzy w czerwcu 2013 roku stawili czoła szalejącemu żywiołowi, pochłaniającemu błyskawicznie lasy w pobliżu Yarnell w stanie Arizona. Ciągnąca się przez kilka dni walka z rozprzestrzeniającym się na dziesiątki nieprzewidywalnych sposobów ogniem ukazuje ludzi, którzy narażają swoje życie dla dobra ogółu, lecz nie czują się bohaterami. Mają swoje plany i marzenia, jedni myślą o założeniu rodziny, inni próbują wyjść wreszcie na prostą po latach spędzonych na walce z nałogiem. Wykonują po prostu swoją pracę, a po jej zakończeniu chcą wrócić do swych domów i zapomnieć, że znowu byli blisko śmierci.

3. Ognisty podmuch (1991r.) - Ocena: 7,3/10

Gatunek: Dramat, Thriller

Film opowiada historię dwóch braci którzy po śmierci ojca który był strażakiem, postanawiają iść w jego ślady. Bracia starają się udowodnić całemu światu, że są godnymi następcami swojego taty. Wkrótce w mieście wybucha seria tajemniczych pożarów wzniecanych przez specjalistę. Czy Stephenowi i Brianowi uda się powstrzymać szalonego podpalacza?

4. Płonąca pułapka (2004r.) - Ocena: 7,2/10

Gatunek: Dramat, Akcja

"Płonąca pułapka" to trzymające w napięciu widowisko i jednocześnie hołd złożony przez Hollywood amerykańskim strażakom. Gwiazdami tej gorącej, pełnej ognia (dosłownie!) produkcji są Joaquin Phoenix i John Tarvolta.

5. Próba ogniowa (2008r.) - Ocena: 7,2/10

Gatunek: Dramat obyczajowy

Caleb Holt żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera. Wewnątrz płonących budynków to jego naturalny instynkt. W stygnącym żarze jego małżeństwa, to jest już całkiem inna historia. Przez dziesięciolecie małżeństwa, Caleb i Catherine Holt oddalili się na tyle, że gotowi są, by dalej żyć bez siebie. Ponieważ już przygotowują się do postępowania rozwodowego, ojciec Caleba prosi swojego syna, by spróbował podjąć eksperyment: Wyzwanie miłosne. Caleb ufający, że "Wyzwanie miłosne" nie ma nic wspólnego z jego "odrodzonymi w wierze" rodzicami, podejmuje próbę. Ale czy może próbować pokochać swoją żonę, podczas gdy odrzuca się możliwość miłości Boga? Czy będzie zdolny ciągle okazywać miłość osobie, która już ma dosyć jego uczucia? Czy też jest to kolejne małżeństwo, które musi "pójść z dymem"?

6. Ocalić i zginąć (2018r.) - Ocena: 6,6/10

Gatunek: Dramat

Paryż. Franck żyje po to, by zostać ogniomistrzem, wkrótce zdaje testy i spełnia marzenia. Podczas jednej z akcji ratuje swoich ludzi, a sam poparzony oraz w śpiączce trafia do szpitala.

7. Pożar. Uwięzieni na 37 piętrze (1991r.) - Ocena: 6,6/10

Gatunek: Katastroficzny

Po południu 4 maja 1988 roku większość pracowników najwyższego wieżowca w Los Angeles wychodzi do domu. W budynku pozostaje zaledwie parę osób m.in. trzydziestoletni Paul (Peter Scolari) i jego koleżanka Susan (Lisa Hartman), pracujący na 37. piętrze. Ogień pojawia się w jednym z pokoi na 12. piętrze. Służby pożarnicze nadzorujące budynek z opóźnieniem zauważają niebezpieczeństwo. Osobom przebywającym na niższych piętrach udaje się opuścić wieżowiec. Zajęci pracą, Paul i Susan najpóźniej spostrzegają dym. Niestety, szalejący ogień uniemożliwia im drogę ucieczki.

8. Próba ognia (2008r.) - Ocena: 6,1/10

Gatunek: Dramat, Akcja

Kristen Scott (Brooke Burns) pracuje w straży pożarnej, podobnie jak jej ojciec Hank, komendant jednostki. Pewnego dnia będący już na emeryturze Hank ginie biorąc udział w jednej z akcji. O jego śmierć niesłusznie zostaje oskarżona Kristen, która zostaje zawieszona w obowiązkach do wyjaśnienia sprawy. W okolicy wybucha pożar lasu, który zaczyna zagrażać rodzinie kobiety.

9. Bezimienni bohaterowie (2002r.) - Ocena: 6,1/10

Gatunek: Dramat

Historia dowódcy załogi strażackiej, który stracił ośmiu ludzi w czasie akcji ratunkowej w World Trade Center i redaktora, pomagającemu mu przygotować mowę pochwalną, którą strażak będzie musiał wygłosić.

10. Strażacy (2017r.) - Ocena: 5,6/10

Gatunek: Dramat

Bénédicte zasila szeregi ogniowej brygady na południu Francji, które pustoszone jest przez liczne pożary. W trakcie pierwszej akcji dochodzi do poważnego zaniedbania z jej strony.

 

Miłego oglądania życzy Redakcja Strazacki.pl!

Strażacki.pl

Z pewnością często w pochmurne wieczory zasiadacie do telewizorów chcą


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również

blog comments powered by Disqus