Białystok

[FOTO] Nowe pojazdy pożarnicze w KM PSP w Białymstoku

[FOTO] Nowe pojazdy pożarnicze w KM PSP w Białymstoku

W poniedziałek na terenie Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku odbyła się uroczystość związana z przekazaniem pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Jak czytamy na stronie KM PSP w Białymstoku: "Do skutecznego funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych niezbędne jest ciągłe doposażanie w nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt."

Celem wzmocnienia potencjału ratowniczo-gaśniczego Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz, na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku bryg. Wojciecha Łapińskiego przekazał:

- ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 z napędem 4x4 VOLVO, który został sfinansowany ze środków Budżetu Państwa, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Funduszu Wojewódzkiego Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej oraz środków przekazanych przez zakłady ubezpieczeń;

- lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy SLRR z napędem 4x4 FORD RANGER, który został zakupiony w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap V" realizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas uroczystości dokonano również przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA 5/32 MAN do Ochotniczej Straży Pożarnej w Surażu. Natomiast do OSP w Szumowie przekazany został lekki samochód operacyjny – SLOp Opel Astra.

Ponadto, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewickich została wręczona decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, odnośnie włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na kolejne 5 lat.

Źródło: KM PSP Białystok

Strażacki.pl

<

Galeria

Czytaj również