Poznań

[FOTO] Wojewoda Wielkopolski wraz z służbami zainaugurował sezon letni w Wielkopolsce

[FOTO] Wojewoda Wielkopolski wraz z służbami zainaugurował sezon letni w Wielkopolsce

W poniedziałkowe (29.06.2020 r.) południe nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, odbyła się tradycyjna coroczna inauguracja sezonu letniego wraz z pokazem służb ratowniczych.

W konferencji i inauguracji na Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, uczestniczyli m. in. Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - bryg. Sławomir Brandt i mł. bryg. Lucyna Rudzińska oraz Rrezes Zarządu WOPR Wielkopolska Damian Jerszyński. Jak informują służby, wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale również okres szczególnej dbałości o bezpieczeństwo związane ze zwiększoną aktywnością dzieci i młodzieży. Tegoroczne wakacje będą wyjątkowe - pandemia koronawirusa, spowoduje m. in. większość ilość osób w krajowych miejscach wypoczynku. Morze i jezioro to idealne miejsca na wypoczynek. Należy jednak pamiętać, że woda to żywioł. W ubiegłym roku w wielkopolskich akwenach utonęło 12 osób, w tym już 7.

Swoje umiejętności nad Jeziorem Maltańskim zaprezentowali policjanci Komisariatu Wodnego Policji KWP w Poznaniu, SGRW-N PSP JRG-1 Poznań oraz WOPR Wielkopolska. Służby wykonały dynamiczne pokazy ratownictwa na wodzie z użyciem najnowocześniejszego sprzętu.

W celu uniknięcia zagrożeń warto zastosować się do kilku podstawowych zasad, dzięki którym będzie bezpieczniej:

  • Korzystaj ze strzeżonych kąpielisk;
  • Zwracaj uwagę na warunki atmosferyczne;
  • Nigdy nie kąp się po spożyciu alkoholu;
  • Nie przeceniaj swoich możliwości i umiejętności pływackich;
  • Zwracaj uwagę na dokumenty i przedmioty wartościowe.
Strażacki.pl

W poniedziałkowe (29.06.2020 r.) południe nad Jeziorem Maltańskim w Pozn

Galeria

Czytaj również