Rzeszów

[FOTO] Zmodernizowany Star 200 z podnośnikiem koszowym Bumar PM-18P w OSP Rzeszów-Budziwój

[FOTO] Zmodernizowany Star 200 z podnośnikiem koszowym Bumar PM-18P w OSP Rzeszów-Budziwój
Prezentowany pojazd to Star 200 z podnośkiem koszowym Bumar PM-18P. 
Samochód wyposażony jest w silnik MAN D0824 o mocy 180 KM wraz z całym osprzętem MAN, sześciobiegową skrzynię biegów EATON, napęd 4x2 z blokadą mechanizmu różnicowego tylnego mostu oraz trzyosobową kabinę typu MAN L2000.
 
Zamontowany podnośnik pożarniczy to Bumar PM-18P o maksymalnej wysokości roboczej 18 m, maksymalnym wysięgu bocznym 8,9 m i udźwigu kosza 200 kg. Został on doposażony w sterowanie z kosza, możliwość dorpowadzenia zasilania 230V do kosza, a także oświetlenie roocze LED.
 
Zabudowa pożarnicza składa się ze skrytek zamykanych roletami pyło i wodoszczelnych oświetlonych w technologii LED. Samochodód jest w trakcie wyspożania w sprzęt zgodnie ze "Standardem wyposażenia samochodu specjalnego: Samochód z podnośnikiem hydraulicznym typoszeregu SH".
 
Ponadto pojazd został wyposażony w wyciągarke DragonWinch o uciągu 6T, układ podtrzymania powietrza i napięcia z wtyczką automatyczną PowAirBox, oświetlenie pola pracy wokół samochodu, a także falę świetlną umieszczoną z tyłu pojazdu i sygnał pneumatyczny Grover. W kabinie znajdziemy ogrzewanie postojowe Webasto, klimatyzację a także między innymi przetwornicę do ładowania radiotelefonów oraz latarek.
 
Foto/info dzięki uprzejmości OSP Rzeszów-Budziwój
Strażacki.pl

Prez

Galeria

Czytaj również