Kraj

Fundacja MT Elementum Ignis: pomagamy, wspieramy, edukujemy

 Fundacja MT Elementum Ignis: pomagamy, wspieramy, edukujemy

Fundacja MT Elementum Ignis powstała z myślą o osobach, które zostały dotknięte pożarem lub ucierpiały w wyniku wypadku komunikacyjnego. Działamy stosunkowo od niedawna, jednak staramy się realizować nasze cele, tym samym wciąż zwiększając zakres pomocy niesionej poszkodowanym i ich rodzinom. 

Misją Fundacji MT Elementum Ignis jest charytatywna pomoc potrzebującym, których zdrowie ucierpiało w wyniku pożaru lub wypadku komunikacyjnego. Nasze działania są również nakierowane na rodziny, które w związku z klęską pożaru lub wypadkiem straciły swoich bliskich. Pomoc społeczna to główne przesłanie naszych działań. Staramy się pomagać nie tylko na polu finansowym, ale i prawnym, oferując specjalistyczne porady pomocne podczas rozwiązywania kwestii związanych z wypadkiem za pośrednictwem drogi sądowej. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że doświadczenie klęski pożaru, czy bycie uczestnikiem wypadku komunikacyjnego lub utrata bliskiej osoby w wyniku tego typu zdarzenia są trudnymi przeżyciami, dlatego, poza merytorycznym wsparciem oferujemy też pomoc psychologiczną. 

Naszym celem jest też zwiększanie świadomości społecznej w zakresie zdarzeń pożarowych - niesiemy pomoc i edukujemy, mając nadzieję, że nasze działania sprawią, że w sytuacji zagrożenia, osoby znajdujące się w tego typu sytuacji będą umiały postępować w sposób rozsądny i bezpieczny, minimalizując tym samym ryzyko utraty mienia, zdrowia i życia.

Fundacja, mimo krótkiego stażu, ma już sporo sukcesów na swym koncie. W grudniu 2019 r. MT Elementum Ignis dołożyło swoją cegiełkę do stworzenia ciepłego i spokojnego miejsca dla dzieci ze stowarzyszenia My Future, gdzie zostały też przeprowadzone zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla najmłodszych. W marcu tego roku organizacja przekazała 10 000 zł na pomoc dh. Grzegorzowi Wdowiakowi oraz rodzinie dh. Zdzisława Synowca, którzy brali udział w tragicznej w skutkach akcji ratunkowej. Nie byliśmy również obojętni na sytuację, jaką wywołała pandemia COVID-19. Udzieliliśmy niezbędnego wsparcia służbom zdrowia, policji, straży granicznej, gabinetom stomatologicznym oraz sklepom, przekazując kilkaset przyłbic ochronnych. W ostatnim czasie została też przekazana darowizna w wysokości 10 000 zł na rzecz jednostki OSP w Kwasówce. Środki te mają pomóc tamtejszym druhom w zakupie motopompy pożarniczej wraz ze zbiornikiem wodnym i działkiem wodnym oraz osprzętem towarzyszącym i przyczepką samochodową przeznaczoną do przewozu tego sprzętu.

fundacja 002

Fundacja ma swoją siedzibę w Kielcach przy ulicy Księdza Piotra Ściegiennego 264A. To właśnie tutaj pojawiają się nowe plany dotyczące rozwoju naszej instytucji i zwiększenia zasięgu naszych działań, aby mieć możliwość niesienia pomocy większej ilości potrzebujących. Niebawem w planach jest zorganizowanie bezpłatnych warsztatów z zakresu radzenia sobie ze stresem i traumą. Zachęcamy wszystkich chętnych strażaków do wysyłania zgłoszeń. Szczegóły znajdziecie na profilu fundacji na Instagramie @fundacja_mtelementumignis.

Dajemy z siebie wszystko, aby nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują, jednak również my sami potrzebujemy Waszego wsparcia - tylko dzięki temu będziemy mogli się wciąż rozwijać i doskonalić, a tym samym realizować kolejne plany. Obserwujcie  profil na Instagramie oraz Facebooku.

Jesteśmy dla Was! Jeśli Wy lub ktoś z Waszego otoczenia potrzebuje pomocy, napiszcie do nas:

Artykuł sponsorowany 

Strażacki.pl

Fundacja MT Elementum Ignis powstała z myślą o osobach, które zostały

Galeria

Czytaj również