Fundacja ORLEN rozdaje pieniądze dla strażaków

Fundacja ORLEN rozdaje pieniądze dla strażaków 

O sposobach jak otrzymać sprzęt czy dofinansowanie z równych źródeł już pisaliśmy. Jednak tym razem chcemy Wam zaprezentować jeden z ciekawszych pomysłów. Fundacja ORLEN wspiera ochotnicze jak i zawodowe jednostki straży pożarnej. Można otrzymać sprzęty np. Torbę PSP R1 czy kartę paliwową na pokaźną kwotę. Wystarczy złożyć wniosek i być cierpliwym.

 

 

Jak czytamy na stronie ORLEN środki na rok 2013 zostały rozdysponowane. Co za tym idzie można zacząć myśleć o złożeniu wniosku w 2014 roku. Może akurat się uda.

„Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że PKN ORLEN w 2013 roku kontynuuje program pomocy zawodowym i ochotniczym jednostkom straży pożarnych. Prowadząc te działania Spółka kieruje się przyjętymi w "Polityce dobroczynności Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A." priorytetami. Jeden z nich to: ORLEN DLA ŻYCIA I ZDROWIA. "… Pragniemy w szczególności pomagać ratować ludzkie życie, w tym zwłaszcza w sytuacjach, gdy jest to możliwe tylko dzięki szybkiej pomocy wyspecjalizowanych służb ratowniczych, tak bardzo uzależnionych od nowoczesnego i sprawnego sprzętu…"
Uprzejmie informujemy, że w bieżącym roku rozpatrzone zostaną wszystkie wnioski, które wpłynęły do PKN ORLEN w okresie od 1 stycznia do 15 września 2013 roku. Każdy z wnioskodawców otrzyma informację o decyzji. Wnioski, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rozpatrywane w IV kwartale.

 Wzór wniosku.

Uwaga: jednostki, które złożyły pisma lub przesłały e-maile z prośbą o wsparcie przed opublikowaniem druku wniosku nie są zobowiązane do ponownego składania wniosku.” - informuje ORLEN na swojej stronie.

Jak czytamy na jednym z for dyskusyjnych wiele jednostek OSP otrzymało sprzęt taki jak Torby PSP R1 czy karty paliwowe, nawet na kwoty oscylujące około 3 tysięcy złotych. Użytkownik kamil237 w swoim poście pisze, że jego jednostka starała się o dofinansowanie na zakup Aparatów Ochrony Dróg Oddechowych w kwocie około 5200zł. W tym przypadku udało się za drugim razem.

Życzymy powodzenia.

Strażacki.pl

Czytaj również