Łódź

Jednostka ratowniczo - gaśnicza numer 10 w Łodzi

Jednostka ratowniczo - gaśnicza numer 10 w Łodzi

W jednostce Ratowniczo Gaśnicza numer 10 w Łodzi  mieści się Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego (SGRW-N) oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego (SGRW).

Obecnie na wyposażeniu jednostki ratowniczo gaśniczej numer 10 w Łodzi znajdują się wymienione niżej wozy ratowniczo gaśnicze które na co dzień służą do ratowania życia i mienia na terenie miasta Łodzi oraz gminy Aleksadrów Łódzki a także województwa łódzkiego, na przykład przy pożarze składowiska odpadów w Zgierzu.

Średni wóz ratowniczo gaśniczy na podwoziu Mercedes Benz Atego 1329F zabudowany przez firmę Moto-Truck na swoim wyposażeniu dwa zbiorniki na wodą o pojemności 2500 litrów oraz środek pianotwórczy o pojemność 250 litrów. Wóz ma numery operacyjne 310[E]21.

Ciężki wóz ratowniczo gaśniczy na podwoziu Volvo FMX 410 zabudowany przez BOCAR na swoim wyposażeniu dwa zbiorniki na wodą o pojemności 8000 litrów oraz środek pianotwórczy o pojemność 800 litrów. Numerach operacyjnych 305[E]25. Jest to najnowszy wóz na wyposażeniu jednostki.

Lekki wóz ratownictwa technicznego na podwoziu Mercedes Benz Sprinter zabudowany przez firmę SZCZEŚNIAK Pojazdy Specjalne. O numerach operacyjnych 310[E]43.

Drabina mechaniczna o maksymalnym wysięgu 30 m na podwoziu Iveco Euro Fire zabudowana przez firmę Magirus. O numerach operacyjnych 310[E]51.

Lekki bus przeznaczony do przewozu strażaków na podwoziu Renault Trafic. O numerach operacyjnych 310[E]55.

Ciężki wóz do transportu kontenerów na podwoziu Iveco Trakker zabudowanym przez firmę z powiatu zgierskiego ZAMET. O numerach operacyjnych 310[E]85. Wóz brał udział w akcji gaśniczej na terenie wysypiska w Zgierzu.

Dodatkowo na jednostce jest Quad Artctic Cat. Który ułatwia przemieszczanie się strażaków podczas akcji ratowniczo gaśniczych w tym pożar wysypiska w Zgierzu.

Info/foto dzięki uprzejmosci: EZG Alarmowo

Strażacki.pl

W jednostce Ratowniczo Gaśnicza numer 10 w Ł


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również