Katowice

Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Katowicach

Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Katowicach

JRG 1 Katowice-Szopienice Pierwsza jednostka ratowniczo-gaśnicza znajduję się na ulicy Krakowskiej 130 w dzielnicy Szopienice. Jednostka dostała niedawno nowego GBA Mercedesa Atego, kontenerowego Iveco Trakker i także nową drabinę Iveco Magirus z wysięgiem na 42 metry.

JRG 2 Katowice-Piotrowice. Druga jednostka to JRG 2 Katowice. Jednostka znajduję się na ulicy Kościuszki w dzielnicy Piotrowice. Podstawowy obszar chroniony jednostki stanowią zachodnie i południowe dzielnice miasta Katowice. Obecnie w jednostce pełni służbę siedemdziesięciu dwóch strażaków w systemie trzyzmianowym. Jednostka jest jedną z czterech Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w województwie śląskim, w której została utworzona Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego. Na bazie jednostki utworzony został również Europejski Moduł Ochrony Ludności o profilu CBRN (Chemical, Biological, Radiological and Nuclear). JRG 2 w ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach międzynarodowych, dzięki czemu są przygotowani do prowadzenia specjalistycznych działań ratowniczych na terenie całej Unii Europejskiej. Jednostka dostała na początku tego roku nową Scanię GCBA i Mercedesa SLRr/SLChem z robotem ibis.

JRG 3 Katowice-Centrum. Trzecia i zarazem ostatnia jednostka to JRG 3. Jednostka znajduję się na ulicy Wojewódzkiej 11 w centrum Katowic. Podstawowy obszar chroniony jednostki to centrum Katowic. W jednostce na jednej zmianie służbę pełni 7 strażaków w czym jeden na punkcie alarmowym. Jednostka posiada dwa wozy ratowniczo-gaśnicze niniejszym GBA Renault Range i SLOP Dacia Duster. Jednostka posiada także przyczepę do ratownictwa wodno-lodowego.

Info: Czytelnik: Michał
Foto: KM PSP w Katowicach 

Strażacki.pl

JRG 1 Katowice-

Galeria

Czytaj również