Rymanów

Karetka, straż pożarna i policja w jednym budynku?

Karetka, straż pożarna i policja w jednym budynku?

Od jakiegoś czasu w budynku remizy OSP Rymanów zauważyć można ambulans Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie zbazowanego na stałe w rymanowskiej podstacji, która mieści się w ośrodku zdrowia.

Pomieszczenia w ośrodku zdrowia zajmowane przez Pogotowie Ratunkowe przechodzą generalny remont, który finansuje Gmina Rymanów.

Wspólnie z dyrektorem pogotowia ratunkowego Andrzejem Jurczakiem, burmistrzem Wojciechem Farbancem i Zarządem Jednostki OSP Rymanów uzgodniliśmy że udostępnimy na czas remontu pomieszczenia w remizie dla Zespołu Ratownictwa Medycznego - mówi dh Grzegorz Zawada - naczelnik jednostki OSP Rymanów.

Być może w przyszłości uda się pozyskać środki finansowe i zrealizować plan rozbudowy istniejącego budynku. Powstało by wtedy Centrum Ratownicze w Rymanowie, a trzy służby Ochotnicza Straż Pożarna, Policja i Państwowe Ratownictwo Medyczne, mogły by w pełni korzystać z nowoczesnego obiektu. Obecnie na stałe w budynku urzędują strażacy i policjanci. 

Mamy już wstępny plan rozbudowy wykonany przez architekta oraz przygotowany kosztorys - informuje dh Łukasz Buczek- prezes jednostki OSP Rymanów. - Nowa część dobudowana byłaby do już istniejącej, a wewnątrz znajdowałyby się pełnowymiarowe garaże dla nowoczesnego sprzętu wszystkich służb. Powstałby dodatkowy garaż dla OSP oraz garaż dla karetki pogotowia. W sumie, w budynku byłoby pięć miejsc garażowych: cztery dla OSP i jedno dla ZRM. 

Na parterze powstałyby pomieszczenia dla podstacji SPPR: pokoje socjalne, łazienka, wc, magazyn leków, pomieszczenia do dezynfekcji. Na piętrze pomieszczenia dla OSP: sala szkoleniowa, izba pamięci, archiwum, biuro. 

Obecnie w komisariacie policji jest prowadzony remont na górnym piętrze. Wymieniane są m.in. podłogi i drzwi, trwa również malowanie ścian. 

OSP Rymanów jest jedną z najczęściej interweniujących jednostek na terenie powiatu krośnieńskiego. Włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i na swoim stanie posiada cztery pojazdy ratownicze (GCBA Jelcz, GBA Star, GLBARt Renault, SLOp Fiat,) oraz dwa motocykle KTM i łódkę płaskodenną. W tym roku strażacy OSP wyjeżdżali do akcji już 75 razy. Dużo większą ilość wyjazdów ma zespół ratownictwa medycznego. Natomiast policjanci z Rymanowa pełnią służbę 24/24 h i ochraniają nie tylko gminę Rymanów, ale również inne pobliskie miejscowości. 

Info/foto dzięki uprzejmości Krosno112 

Strażacki.pl

Od jakiegoś czasu w budynku remizy OSP Ryman


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również