Poznań

Kilkadziesiąt wozów strażackich w centrum Poznania [ZDJĘCIA]

Kilkadziesiąt wozów strażackich w centrum Poznania [ZDJĘCIA]

W sobotę, 03.08.2019 kilkadziesiąt wozów strażackich przyjechało do Poznania. Na terenach Galerii Poznania odbył się II Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów. Uczestniczyły w nich zarówno nowoczesne, jak i zabytkowe pojazdy.

To druga edycja imprezy, która w tym roku została zorganizowana na terenach największej w Poznaniu galerii handlowej. Zlot rozpoczął się od przejazdu uczestników na miejsce zlotu. Blisko 80 samochodów przejechało ulicą Bolesława Krzywoustego, wzbudzając zainteresowanie mieszkańców. Później każdy chętny mógł z bliska zobaczyć samochody, które na co dzień wyjeżdżają do akcji, jak i te, które lat świetności mają już dawno za sobą. Można było wsiąść do wozów oraz obejrzeć sprzęt ratowniczy. 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników zlotu oraz gości wiele atrakcji, które trwały przez cały dzień:

  • OSP Luboń przeprowadziła pokazy gaszenia samochodów oraz płonącego oleju w garnku, 
  • OSP Szewce pokazało, w jaki sposób gaszono dawniej za pomocą sikawki konnej,
  • Dziecięce Drużyny Pożarnicze z OSP Dębinka, OSP Bielewo i OSP Bieżyń pokazały akcje ratownicze w wykonaniu najmłodszych strażaków,
  • Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Poznań przygotowała pokaz umiejętności psa ratowniczego.

Na wszystkich chętnych – dorosłych oraz dzieci – czekali przedstawiciele Fundacji Enea, którzy szkolili z zasad udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł się również dowiedzieć, jakie zabezpieczenia przeciwpożarowe powinny się znaleźć w naszych domach.

Strażacy mogli wziąć udział m.in. w ćwiczenia z siłowego otwierania drzwi „Otwórz, by ratować” oraz w wyścigu strażackich dwójek na torze przeszkód przygotowanym przez OSP.PL.

Na dzieci czekały konkursy z nagrodami, dmuchańce oraz zadnia zręcznościowe. Starsi mogli oglądać pojazdy na zlocie z kosza podnośnika OSP Opalenica.

Podczas zlotu swoje produkty prezentowały firmy takie jak, m.in.: Bezalin, Kadimex, Supron 1, 3M Scott Fire & Safety, Fenix, AEDMax.pl, KZPT Kalisz. Można było również obejrzeć samochód i sprzęt ratowniczy z oferty firmy Rosenbauer. Sponsorami nagród dla uczestników imprezy były m.in. firmy:  Jestic, 3M, KZPT Kalisz, Bezalin, Mercedes Benz Poznań oraz StrażackieGadżety.pl.

Strażacki.pl

W sobotę, 03.08.2019 kilkadziesiąt wozów strażackich przyjechało do Po


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus