Puszczykowo k.Poznania

Kolejne szkolenie w ramach Kobiecej Twarzy Ratownictwa przeszło do historii

Kolejne szkolenie w ramach Kobiecej Twarzy Ratownictwa przeszło do historii

W minioną niedzielę (04.08.2019 r.) w podpoznańskim Puszczykowie, odbyło się kolejne szkolenie-warsztaty w ramach projektu Kobieca Twarz Ratownictwa we współpracy z Otwórz by ratować, pod patronatem Strazacki.pl. Tym razem panie ćwiczyły i doskonaliły swoje umiejętności z zakresu otwierania siłowego drzwi, uwalniania kończyn uwięzionych w maszynach oraz udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w przypadku amputacji i zmiażdżeń kończyn. 

Warsztaty odbyły się w remizie OSP Puszczykowo. Kobiety strażacy-ratownicy z PSP, jak i OSP, ćwiczyły siłowe otwieranie drzwi z wykorzystaniem narzędzia Halligan (różne przypadki umiejscowienia drzwi, różne techniki wykorzystania narzędzia Halligan), uwalnianie kończyn z maszyn (z wykorzystaniem podręcznych oraz specjalistycznych narzędzi, w różnych rodzajach maszyn) oraz udzielania KPP w przypadku amputacji kończyn i ich zmiażdżenia (tamowanie krwotoku po amputacji - m.in. używanie staz taktycznych, zabezpieczenie ran, zabezpieczenie amputowanych kończyn). Nie zabrakło też omówienia zasad BHP oraz prezentacji dobrych praktyk przy pracy z narzędziami i udzielaniu KPP. Szkolenie z otwierania drzwi oraz uwalniania kończyn, poprowadził doświadczony instruktor, strażak oraz pomysłodawca projektu ,,Otwórz by ratować'' (www.facebook.com/otworzbyratowac/) - Adam Skrzypkowski, natomiast szkolenie z zakresu udzielania KPP prowadziła sama twórczyni projektu ,,Kobieca Twarz Ratownictwa'' (www.facebook.com/kobiecatwarzratownictwa/), strażak, ratownik, pracownik WBiZK WUW - Eliza Bałazy. Szkolenie rozpoczęło się o godzinie 9:00 i trwało do późnych godzin popołudniowych, wzięło w nim udział 18 pań z terenu całej Polski.

Było to trzecie szkolenie w ramach projektu ,,Kobieca Twarz Ratownictwa'', pod patronatem Strazacki.pl, zorganizowane w 2019 roku. Wszystko wskazuje również, że nie ostatnie w tym roku... !

Strażacki.pl

W minioną niedzielę (04.08.2019 r.) w podpoznańskim Puszczykowie, odbył


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus