Poznań

Kwarantanna i trudna sytuacja ZRM z poznańskich Rataj, pomogli strażacy

Kwarantanna i trudna sytuacja ZRM z poznańskich Rataj, pomogli strażacy

Strażacy z OSP Poznań-Głuszyna zapewnili w swojej remizie tymczasowe miejsce wyczekiwania dla dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego WSPR Poznań, oraz dostarczyli żywność i środki higieniczne dla ratowników medycznych poddanych kwarantannie w podstacji na os. Piastowskim.

Aż 8 ratowników medycznych WSPR w Poznaniu z podstacji na os. Piastowskim zostało poddanych kwarantannie we wtorek (17.03.2020 r.), w związku z możliwym kontaktem z osobą zarażoną COVID-19. W związku z powyższym, wyłączona z użytkowania do odwołania została podstacja na Ratajach, gdzie stacjonują dwa podstawowe Zespoły Ratownictwa Medycznego Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ich przeniesienie do innej dzielnicy Poznania (poza rejon działania), wiązałoby się z znacznie wydłużonym czasem dojazdu do osób potrzebujących pomocy. Dzięki pomocy strażaków z OSP Poznań-Głuszyna oraz współpracy z kierownikiem ratajskiej podstacji, udało się jednak stworzyć tymczasowy punkt wyczekiwania ZRM w remizie OSP Poznań-Głuszyna (rejonie działania). Początkowo (od wtorku, godziny 20:00) dyżur w tymczasowej lokalizacji rozpoczął jeden z dwóch ratajskich ZRM, a w środę przedpołudniem, dołączył do niego drugi. W remizie OSP ratownicy mają zapewnione pełne zaplecze socjalne oraz techniczne, wymagane do utrzymania ciągłej sprawności technicznej ambulansów.

Co więcej, jeszcze wczoraj strażacy z poznańskiej Głuszyny, przekazali i dostarczyli przebywającym na kwarantannie w podstacji ratownikom zapasy żywności i artykułów higienicznych. Pochodziły one ze zbiórki przeprowadzonej przez jednostkę, wspartej przez mieszkańców powiatu poznańskiego.

Strażacki.pl

Strażacy z OSP Poznań-Głuszyna zapewnili w


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również