Warszawa

Medal 100-lecia dla komendanta głównego PSP

Medal 100-lecia dla komendanta głównego PSP

3 lipca 2019 roku w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski komendant główny PSP otrzymał „Medal 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego”.

Jest to okolicznościowa odznaka ustanowiona 21 listopada 2017 roku przez Ministra Obrony Narodowej, która przyznawana jest w uznaniu zasług na rzecz kultywowania tradycji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Gen. brygadier Leszek Suski podziękował za szczególne wyróżnienie Medalem 100-lecia Ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, uznając że przyjmuje to odznaczenie jako wyraz uznania dla zasług wszystkich strażaków PSP.

Odznaczenie komendanta głównego PSP jest uhonorowaniem zaangażowania i poświęcenia w służbie wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Państwowej Straży Pożarnej.

Okrągły medal o średnicy 35 mm jest koloru srebrnego z wypukłym wizerunkiem orła (wzór 1919r.) ze złotymi szponami i koroną na środku awersu. Poniżej orła na skrzyżowanych złoconych buławach znajdują się złocone inicjały „SG”. Nad orłem znajduje się wypukły napis „1918-2018”. Po obu stronach orła umieszczone są wypukłe wężyki generalskie spięte na dole czterema wypukłymi gwiazdkami. Na rewersie na środku umieszczony jest pięciowierszowy, poziomy napis „100. ROCZNICA USTANOWIENIA SZTABU GENERALNEGO WOJSKA POLSKIEGO”. Srebrna wstążka ma szer. 36 mm i pionowy granatowy pas szerokości 26 mm pośrodku.

W imieniu Ministra Obrony Narodowej odznaczenia dokonał gen. broni Michał Sikora I zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Żródło: KG PSP

Strażacki.pl

3 lipca 2019 roku w Komendzie Głównej Państ


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus