Łódź

[VIDEO] Miejskie manewry jednostek OSP z Łodzi

[VIDEO] Miejskie manewry jednostek OSP z Łodzi

W dniu 5 października 2019 roku na terenie firmy PZG METGAL przy ulicy Bartniczej 18 w Łodzi odbyły się miejskie manewry jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta Łódź. Manewry zaczęły się odprawą z dowódcami jednostek biorących udział w ćwiczeniach. Łącznie wzięło udział 12 jednostek z terenu miasta pod nadzorem funkcjonariuszy KM PSP Łódź. Manewry zostały przygotowane, aby każda z jednostek brała w nich udział a także, aby zdarzenia były zróżnicowane.

Ćwiczenia dzieliły się na 3 zdarzenia:

1. Rozszczelnienie zbiornika z gazem - zadaniem jednostek było zlokalizowanie wycieku za pomocą detektora wielogazowego, rozwinięcie linii gaśniczych, zabezpieczenie terenu oraz zneutralizowanie wycieku za pomocą kurtyn wodnych. Zdarzenie zaczynała OSP Łódź-Andrzejów ze wsparciem OSP Łódź-Nowosolna i OSP Łódź-Wiączyń.

2. Pożar budynku - zadaniem jednostek było zbudowanie linii gaśniczych głównych oraz zasilających, przeszukanie zadymionych pomieszczeń w aparatach ochrony dróg oddechowych, ewakuacja poszkodowanych, jeśli byli w budynku oraz przeniesienie w bezpieczne miejsce zbiorników. Zadanie zaczynała OSP Łódź-Łagiewniki z pomocą OSP Łódź-Sikawa, OSP Łódź-Wiskitno i OSP Łódź-Mileszki.

3. Wypadek komunikacyjny dwóch pojazdów z 10 poszkodowanymi - zadaniem jednostek była segregacja poszkodowanych (Triage), rozcięcie wraków za pomocą sprzętu hydraulicznego, zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz ewakuacja rannych z miejsca zdarzenia, pomoc im oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia (również odłączenie akumulatorów). Poszkodowani byli rozmieszczeni na pojazdach oraz w nich. Każdy z rannych posiadał kartkę z wiekiem oraz obrażeniami, jakie posiadał. Zadaniem ratowników była odpowiednia pomoc poszkodowanym zgodnie z tym, co było rozpisane. Po udzielonej pomocy za pomocą deski ortopedycznej zostali przetransportowani do namiotu medycznego.

Zadanie zaczynała OSP Łódź-Stare Złotno z pomocą OSP Łódź-Łaskowice, OSP Łódź-Mikołajew, OSP Łódź-Nowe Złotno oraz OSP Łódź-Retkinia. Manewry trwały około 3 godzin i kończyły się podsumowaniem na terenie firmy oraz poczęstunkiem w siedzibie OSP Łódź-Andrzejów. Twarze pozorantów zostały zamazane zgodnie z ich prośbą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Foto/info: Michał Gajkowski/Michemergency
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strażacki.pl

W dniu 5 października 2019 roku na terenie fi

Galeria

Czytaj również