Kraj

#MISJAGRECJA - odtworzenie gotowości po działaniach

#MISJAGRECJA - odtworzenie gotowości po działaniach

Sierpniowa misja gaśnicza na terenie Grecji, wymagała zaangażowania licznych sił i środków. Każdego dnia, strażacy prowadzili działania gaśnicze oraz dogaszające przy użyciu sprzętu, który po powrocie do kraju wymaga dokładnego przeglądu, konserwacji oraz ewentualnych napraw. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalną gotowość do podjęcia kolejnych działań.

Zaraz po powrocie do kraju, funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie przystąpili do odtwarzania gotowości bojowej posiadanego sprzętu. Niezwykle trudne warunki terenowe, w których prowadzono działania sprawiły, że sprzęt ten wymaga dogłębnego sprawdzenia oraz wykonania wszelkich napraw. Dlatego też wolsztyńscy strażacy, każdego dnia poświęcają czas, aby w pełni przygotować użyty sprzęt.

Dbałość o pojazdy oraz wyposażenie jednostki to bez wątpienia bardzo ważny aspekt pełnienia służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Poświęcony czas pozwala na dokładne zapoznanie się ze sprzętem, nadzór nad jego sprawnością a w konsekwencji - wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości tak, aby o każdej porze dnia i nocy pozostawać w pełni gotowym do podjęcia działań.

Źródło: KP PSP w Wolsztynie 
Zdjęcia: archiwum PSP Wolsztyn

Strażacki.pl

Sierpniowa misja gaśnicza na terenie Grecji, wymagała zaang

Galeria

Czytaj również