Świat

Mistrzostwa Europy o tytuł Najtwardszego Strażaka

Mistrzostwa Europy o tytuł Najtwardszego Strażaka

W dniach 8-9 czerwca br. w Mönchengladbach (Niemcy), odbyły się Mistrzostwa Europy o tytuł Najtwardszego Strażaka (Toughest Firefighter Alive). W zawodach uczestniczyły reprezentacje Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Polski.

Polskę i Państwową Straż Pożarną reprezentowali nw. strażacy:

  • asp. sztab. Marcin Zdziebło, KM PSP Żory,
  • asp. Mariusz Pustuła, KP PSP Myślenice,
  • mł. ogn. Piotr Roezner, KP PSP Nysa,
  • mł. ogn. Łukasz Kotarski, KP PSP Zgierz,
  • str. Damian Gruszka, KM PSP Żory.

Polscy reprezentanci zaprezentowali się znakomicie, zajmując wysokie miejsca w najważniejszych klasyfikacjach Mistrzostw. W klasyfikacji generalnej zwyciężył strażak z Czech – Michal Brousil. 2 miejsce podczas rywalizacji indywidualnej zajął Marcin Zdziebło, zdobywając tytuł Vice Mistrza Europy. Okazał się jednocześnie najlepszym w kategorii wiekowej M40. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny sąsiad z południa – Pavel Kurik. Tuż za podium uplasował się następny Polak – Łukasz Kotarski, zdobywając jednocześnie srebrny medal w kategorii wiekowej M30.

Pozostali strażacy zajęli w klasyfikacji generalnej następujące miejsca:

14. Piotr Roezner (wywalczył brązowy medal w kategorii M35).
16. Mariusz Pustuła,
34. Damian Gruszka

Łącznie sklasyfikowanych zostało ponad 140 strażaków.

W konkurencji sztafet rywalizacja było bardzo zacięta, ale zaowocowała brązowym medalem dla Polski. Do zmagań o Tytuł Mistrzów Europy przystąpiło 34 zespoły, złożone z 4 zawodników. Zwycięsko z tej walki wyszli Czesi, odbierając nam w bezpośrednim pojedynku zeszłoroczny tytuł. Na drugim stopniu podium stanęli Niemcy, wyprzedzając polskich strażaków jedynie o 1 sekundę. Pechowo tą emocjonującą walkę zakończyła sztafeta Estonii, gdyż do brązowego medalu zabrakło im również 1 sekundy.

Polskich strażaków zagrzewali do boju mieszkający tam na stałe nasi rodacy, którzy podkreślali doskonałą sprawność i waleczność naszych zawodników.

Źródło: KG PSP 

Strażacki.pl

W dniach 8-9 czerwca br. w Mönchengladbach&nb


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również