Polkowice

Mural na ścianie bloku przy ul. 3 Maja w Polkowicach

Mural na ścianie bloku przy ul. 3 Maja w Polkowicach

Trzej superbohaterowie zdobią ścianę bloku przy ul. 3 Maja w Polkowicach. Mural jest wyrazem wdzięczności dla służb mundurowych i medycznych, które stoją na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Mural przedstawia trzy postacie: ratowniczkę medyczną, strażaka i policjantkę, których cienie układają się w kształt superbohaterów, znanych z popularnych komiksów.

W ten sposób dziękujemy naszym bohaterom – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Ratowniczka medyczna, strażak i policjantka, to trzy postacie, ale jeden symbol. Symbol tych wszystkich, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo – podkreśla.

Mural rozpościera się na imponującej powierzchni 200 m2. Aby ją wypełnić, trzech artystów pracowało przez cztery dni, zużywając około 60 litrów farby.

Sam mural to nie wszystko. Ta wdzięczność również się materializuje. Kluby radnych Lepsze Polkowice oraz Prawo i Sprawiedliwość podjęły decyzję o tym, aby wręczyć służbom czek na milion złotych. To jest wsparcie, które ma dodatkowo wzmocnić ratowników medycznych, policję, strażaków ochotniczej i państwowej straży pożarnej oraz straży miejskiej w następnych miesiącach.

Dodatkowe pieniądze trafią do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej. Poza podziękowaniami, przedstawiciele tych służ podkreślali dobrą współpracę z samorządem w tym trudnym dla wszystkich czasie.

 

 

 

Źródło: https://polkowice.eu/

Strażacki.pl

Trzej superbohaterowie zdobią ścianę bloku przy ul. 3 Maja w Polkowicach

Galeria

Czytaj również