Ostrzeszów

Nowe IVECO za ponad 1.2 mln zł w JRG Ostrzeszów

Nowe IVECO za ponad 1.2 mln zł  w JRG Ostrzeszów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie w listopadzie 2021 roku pozyskała średni samochód ratowniczo-gaśniczy kategorii terenowej do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie na podwoziu IVECO EUROCARGO. Samochód karosowała i dostarczyła firma MOTO TRUCK.

Zakup pojazdu w kwocie 1 215 240,00 zł został sfinansowany w ramach projektu: „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Pojazd wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 2500 l, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 l oraz dodatkowy zbiornik środka pianotwórczego do systemy piany sprężonej o pojemności 100 l. Autopompa o wydajności 3700 l/min dodatkowo wyposażona jest w system piany sprężonej Powietrze- Woda – Piana.

Pojazd posiada pełne wyposażenie, w tym między innymi: sprzęt i armaturę do podawania wody i piany, aparaty ochrony dróg oddechowych, zestaw do udzielania KPP, radiotelefony, latarki, sprzęt oświetleniowy, pilarki spalinowe do drewna, podręczny sprzęt burzący.

Źródło: KP PSP Ostrzeszów

Strażacki.pl

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie w listopadzi

Galeria

Czytaj również