Kraj

Nowe legitymacje dla PSP - znamy datę wymiany

Nowe legitymacje dla PSP - znamy datę wymiany

W sierpniu ubiegłego roku pisaliśmy, że rozpocznie się wymiana legitymacji służbowych strażaków. Jak zaznaczył szef PSP, decyzja o wymianie to m.in. efekt jego 20-letniego doświadczenia w akcjach gaśniczych. Nowe legitymacje będą plastikowe, wyposażone w chip, który będzie umożliwiał zameldowanie się w pracy, czy otwarcie drzwi

Teraz zapowiedzi, które padły rok temu będą wdrażane - przygotowano projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, według którego zmiany mają wejść w życie już 1 października 2021 roku, a więc bardzo szybko. 

Wprowadzenie nowych legitymacji PSP nie oznacza, że od razu strażacy mają pozbyć się starych wzorów.

Jak czytamy w uzasadnieniu: obecnie obowiązujący wzór legitymacji służbowej strażaków Państwowej Straży Pożarnej przestanie obowiązywać z dniem wejścia w życie rozporządzenia, tj. 1 października 2021 r.", jednak "zgodnie z art. 73 ust. 2 ustawy o dokumentach publicznych, legitymacje wydane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zachowują ważność do czasu upływu terminu ich ważności, określonego w każdej wydanej legitymacji.

Wzór legitymacji można zobaczyć tutaj:

[FOTO] Projekt nowej legitymacji służbowej PSP

Grafika: Archiwum KG PSP 

Strażacki.pl

W sierpniu ubiegłego roku pisaliśmy, że rozpoc

Czytaj również