Zgierz

Nowy podnośnik na podwoziu MAN TGM 15.290 BB w KP PSP w Zgierzu

Nowy podnośnik na podwoziu MAN TGM 15.290 BB w KP PSP w Zgierzu
Strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Zgierzu (
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu
) otrzymali nowy wóz, w ramach projektu zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych. Jest nim podnośnik na podwoziu MAN TGM 15.290 BB, zabudowany przez firmę 
FM. Bumar-Koszalin.
 
Wyposażony został w napęd 4x2 oraz silnik o mocy 290 koni mechanicznych. Na Manie został zainstalowany podnośnik hydrauliczny PMT-25 D o maksymalnej wysokości ratowniczej 23 metrów, wraz z drabiną i koszem o udźwigu 400 kilogramów. Na koszu zostało zamontowane działko wodno-pionowe o wydajności 2000 litrów na minutę, oraz linia szybkiego natarcia o długości 20 metrów. Wraz z wozem, Strażacy otrzymali sprzęt. Jest to między innymi zestaw ratownictwa medycznego oraz pilarka łańcuchowa.
 
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku w ramach przetargu zakupiła łącznie 8 takich wozów na kwotę 12 378 720 zł, co daje 1 547 340 zł za jeden wóz.
 
Nowy Man zastąpi 32-letniego Stara 200, który do JRG Zgierz trafił z JRG Ozorków. Po zastąpieniu Stara przez Mana, najprawdopodobniej trafi on do Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej (gm. Zgierz).
 
Źródło: EZG Alarmowo
 
Strażacki.pl

Galeria

Czytaj również