Zwiernik

Nowy wóz marki STEYR - MAN LE 14.280 GBA 2/18 w OSP Zwiernik

Nowy wóz marki STEYR - MAN LE 14.280 GBA 2/18 w OSP Zwiernik

Strażacy z OSP Zwiernik przestawiają nowy samochód strażacki marki STEYR - MAN LE 14.280 GBA 2/18 z zabudową Rosenbauer zakupiony dla jednostki przez GMINĘ PILZNO.

Nowo nabyty samochód, który został wyprodukowany w 2001 roku.  Posiada wszystkie cechy potrzebne do pracy na ternie działania jednostki – przede wszystkim napęd 4x4 z pełnymi blokadami. Wszystkie podzespoły sterowane są pneumatycznie. Zbiornik kompozytowy 2000 litrów z autopompą o wydajności 1800 litrów / minutę, z możliwością zasysania środka pianotwórczego z zewnętrznych zbiorników. Maszt oświetleniowy wysuwany pneumatycznie na wysokość 4 metrów. Kabina oprócz kierowcy i dowódcy mieści 6 ratowników. Zabudowa serii Rosenbauer – w całości wykonana z aluminium z poszyciem kompozytowym.

Samochód, w momencie zakupu był sprawny technicznie, jednak wymagał generalnego przeglądu i remontu niektórych elementów.

Strażacy, w większości sami wykonali niezbędne prace przy samochodzie.

Przeznaczyliśmy na ten cel środki pieniężne pozyskane od mieszkańców naszej miejscowości m.in. z rozprowadzania kalendarzy strażackich, składek pieniężnych naszych strażaków należących do JOT, środki pieniężne od sponsorów, środki pieniężne przekazane przez Gminę Pilzno - inofmrują strażacy z jednostki. 

Od chwili zakupu w samochodzie wykonano: diagnostykę komputerową samochodu przez przedstawiciela firmy MAN, konserwację podwozia, wymianę ogumienia z malowaniem felg, naprawę części karoserii i ich malowanie, wymianę atrapy samochodu zgodną ze specyfikacją producenta, sprawdzenie szczelności i działanie zaworów pneumatycznych i wodnych oraz wymianę dwóch uszkodzonych, malowanie dachu zabudowy pożarniczej, wymianę oświetlenia na led w kabinie załogi oraz zabudowie skrytek sprzętowych, sprzątanie i odświeżenie kabiny załogi oraz zabudowy pożarniczej, wymianę akumulatorów, zamontowanie modulatora i stroboskopów led. Samochód został również nowocześnie oklejony.

Strażacy składają podziękowania wszystkim osobą, które zaangażowały się w prace związane z pozyskaniem samochodu i jego remoncie. 

Info/foto dzięki uprzejmości OSP Zwiernik

Strażacki.pl

Strażacy z OSP Zwiernik przestawiają nowy sa


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również