Kraj

Nowe wozy strażackie zostały przekazane do PSP i OSP w woj. podlaskim

Nowe wozy strażackie zostały przekazane do PSP i OSP w woj. podlaskim

21 listopada 2022 r. na terenie KM PSP w Białymstoku odbyła się uroczystość związana z przekazaniem pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Do jednostek przekazano: 

  • ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 z napędem 4x4 VOLVO, który został sfinansowany ze środków Budżetu Państwa, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Funduszu Wojewódzkiego Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej oraz środków przekazanych przez zakłady ubezpieczeń;
  • lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy SLRR z napędem 4x4 FORD RANGER, który został zakupiony w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap V" realizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.
  • dokonano również przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA 5/32 MAN do Ochotniczej Straży Pożarnej w Surażu. Natomiast do OSP w Szumowie przekazany został lekki samochód operacyjny – SLOp Opel Astra.

Ponadto, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewickich została wręczona decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, odnośnie włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na kolejne 5 lat.

Źródło: KM PSP w Białymstoku

Strażacki.pl

21 listopada 2022 r. na terenie KM PSP w Białymstoku odbyła

Galeria

Czytaj również