Woj. dolnośląskie

Odszedł nestor dolnośląskich strażaków - zmarł w wieku 96 lat

Odszedł nestor dolnośląskich strażaków - zmarł w wieku 96 lat

Wczoraj, tj. 13 stycznia 2021 r. zmarł w wieku 96 lat nestor dolnośląskich strażaków ppłk. poż. w st. spocz. Feliks Kostecki.

Odszedł od nas człowiek, który całym swoim życiem zaświadczał o głębokim przywiązaniu do najpiękniejszych wartości patriotycznych, a także oficer wierny bez reszty strażackiemu etosowi.

Podpułkownik Kostecki, ps. wojenny „Lech”, to były żołnierz słynnej 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej, a po wojnie współtwórca formacji strażackiej na Dolnym Śląsku. Jeszcze w trakcie wojny sięgał po pióro pisząc pierwsze wiersze i pamiętniki, będące w późniejszych latach cennym źródłem wiedzy o czasie wojny i walki.

Wojenne zapiski zostały wykorzystane w książkach pułkownika Kosteckiego traktujących, nie tylko o czasie wojny i walki z najeźdźcą, ale także o Polskę demokratyczną. Pisarski dorobek pułkownika Kosteckiego oraz serdeczna pamięć wszystkich, którzy w Jego długim i do końca aktywnym życiu, byli z Nim w ciągłym kontakcie, pozostaje z nami jako trwały ślad Jego bardzo aktywnego i pracowitego życia.

Źródło: KW PSP we Wrocławiu 

Strażacki.pl

Wczoraj, tj. 13 stycznia 2021 r. zmarł w wieku 96 lat nestor dolnośląskich strażaków pp

Galeria

Czytaj również