Poznań-Głuszyna

OSP Poznań-Głuszyna: realizacja 1 z 2 projektów w ramach PBO 2020

OSP Poznań-Głuszyna: realizacja 1 z 2 projektów w ramach PBO 2020

W miniony poniedziałek (18.05.2020 r.) w remizie na poznańskiej Głuszynie, nastąpiło zakończenie realizacji 1 z 2 projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, który zakłada poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracy strażaków. Ratownicy odebrali 30 pełnych kompletów ubrań specjalnych.

Jak informują strażacy z OSP Poznań-Głuszyna, gdy w maju ubiegłego roku powstał pomysł, napisania 2 projektów w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, nie do końca wierzyli, że może się udać zrealizować. Jednak spośród setek złożonych propozycji, projekty dot. doposażenia i poprawy bezpieczeństwa strażaków z poznańskiej Głuszyny, zostały pozytywnie zaopiniowane i trafiły do głosownia w PBO 2020. Następnie dzięki głosom mieszkańców Poznania, udało się wygrać i oba projekty trafiły do realizacji.

Realizacja jednego z nich zakończyło się w poniedziałek 18-go maja br. Do jednostki trafił sprzęt i wyposażenie ochrony indywidualnej strażaków, w postaci:

  • ubrania specjalnego Ballyclare Xenon PL - 30 kpl.,
  • hełmów Rosenbauer Heros Titan z latarką - 30 szt.,
  • kominiarek strażackich Eagle FR Regular - 30 szt.,
  • rękawic pożarniczych Holik Angel PBI - 30 par,
  • butów strażackich Holik Proline Plus - 30  par
  • oraz profesjonalnej pralnicy wraz z środkami czyszczącymi do w/w ubrań.

Jak informują strażacy, zakup wyżej wymienionych przedmiotów nie był kwestią przypadku. Analiza całego rynku pozwoliła na wybranie najlepszych produktów, dostosowanych do ich naszych potrzeb oraz budżetu. Strażacy z OSP Poznań-Głuszyna, po raz kolejny dziękują mieszkańcom, którzy pokazali, że ich funkcjonowanie jest istotne oraz, że mieszkańcy stawiają na ich bezpieczeństwo i komfort pracy na wysokim poziomie, dając im możliwość pozyskania sprzętu ,,szytego na miarę'' od renomowanych producentów.

Wkrótce strażacy przystąpią do realizacji 2-go projektu, którym jest zakup fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego i wodnego. Zakończenie realizacji nastąpi w drugiej połowie bieżącego roku.

Strażacki.pl

W miniony poniedziałek (18.05.2020 r.) w remi


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również